Tο σχολείο μας εκπονεί ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ διάρκειας 24 μηνών (15.11.2021- 15.11.23) με τίτλο 'Augmented content' (Επαυξημένο περιεχόμενο).
Το πρόγραμμα αφορά στην κατάρτιση και επιμόρφωση εκπαιδευτικών και μαθητών στις νέες τεχνολογίες στην εκπαίδευση, όπως η επαυξημένη πραγματικότητα, η ανάπτυξη εφαρμογών web και κινητού και γενικά η ανάπτυξη των ψηφιακών δεξιοτήτων τους, τόσο σε επίπεδο σχολικής τάξης όσο και στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση, σε συνεργασία με άλλους 5 φορείς:.

1 σχολείο από τη Σόφια (Βουλγαρία), 1 σχολείο από τo Μάναβγκατ/Αττάλεια (Τουρκία), τον συντονιστικό οργανισμό του προγράμματος από τη Σόφια (Βουλγαρία), 1 οργανισμό από τη Βιέννη (Αυστρία) και, τέλος, 1 οργανισμό, καθώς και συνεργαζόμενα σχολεία, από το Εσπού (Ελσίνκι- Ουούσιμαα, Φινλανδία).

Partner Organisations

1. Edusoft-BG Ltd Sofia Bulgaria